live draw hk تور کیش – شرکت خدمات تفریحی زیارتی ای سودا زرین

تور کیش

5/5

قیمت : از1000000 تومان

025-32902700

توضیحات بیشتر

تورهای جزیره زیبای کیش

امروزه همه ما در دنیایی زندگی می کنیم که با تنش و استرس احاطه شده است. به گفته بسیاری از محققان و روانشناسان، سفر بهترین راه برای رفع خستگی روحی و جسمی است. این در حالی است که هر فردی بنا به علایق خود سفرهای متفاوتی دارد.

برخی افراد فقط به عشق دیدن و تجربه طبیعت سفر می کنند. برخی برای آشنایی و زندگی با مردم بومی مناطق مختلف سفر می کنند. ایران به دلیل تنوع فرهنگی و اقلیمی بالا دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فراوانی است. جزیره کیش یکی از این جاذبه هاست. با سفر به کیش طبیعت را تجربه کرده و لمس خواهید کرد و به تاریخ و فرهنگ مردم جزیره سفر خواهید کرد. در ادامه این مقاله هر آنچه که باید در مورد جزیره کیش بدانید آورده شده است. از تاریخ جزیره گرفته تا بهترین هتل ها، رستوران ها و مراکز خرید. پس با ما همراه باشید.

تاریخچه جزیره کیش

جزیره کیش در تمام دوره های تاریخی اهمیت زیادی داشته است. برای مثال کیش در زمان هخامنشیان مرکز صید مروارید بوده است. یا در دوره اتابکان که والی خلیج فارس در کیش زندگی می کرد و تجار زیادی از این جزیره دیدن می کردند. تا دوره صفویه که پرتغالی ها وارد جزیره شدند.

در سال 1349 هیئتی از کارشناسان ایرانی و آمریکایی از جزیره دیدن کردند. در نتیجه این بازدید جزیره کیش به دلیل موقعیت جغرافیایی و استراتژیک مناسب و جاذبه های طبیعی به عنوان یک مرکز گردشگری بین المللی معرفی می شود. در سال 1351 سازمان توسعه کیش با الگوبرداری از جزایر هاوایی و مریترانه اقدام به ساخت و توسعه گردشگری منطقه کرد.

این جزیره پس از فراز و نشیب های فراوان بین سال های 1368 تا 1371 به عنوان منطقه آزاد تجاری معرفی می شود. پس از رونق فعالیت های تجاری، جزیره جان تازه ای پیدا می کند. تا به امروز، فعالیت‌های گردشگری و تجاری همچنان در آنجا رونق دارد.

جغرافیای جزیره کیش

جزیره کیش یکی از جزایر خلیج فارس است. این جزیره یکی از شهرستان های شهرستان بندرلنگه در استان هرمزگان محسوب می شود. جزیره بیضی شکل کیش 91 کیلومتر مربع مساحت دارد. طول این جزیره حدود 15 کیلومتر و عرض آن 7.5 کیلومتر است. جزیره مرجانی کیش سالانه میزبان بیش از یک میلیون و هفتصد هزار گردشگر است.

چرا به کیش جزیره مرجانی می گویند؟

مرجان ها یکی از غنی ترین تنوع زیستی در اقیانوس های جهان هستند. صخره های مرجانی شبیه صخره و بی جان به نظر می رسند. اما در واقع جوامع زنده ای وجود دارند که از تنوع بالایی برخوردارند.

جزایر مرجانی از بالا آمدن و رشد مداوم رسوبات تشکیل می شوند. در این میان جزیره کیش مجموعه بسیار بزرگی از مرجان های موجود در آب های نیلگون خلیج فارس است.

قوانین جزیره کیش

قانونی ترین شهر ایران کیش است. در جزیره کیش قوانین سختگیرانه ای وجود دارد که هم ساکنان کیش و هم گردشگران ملزم به رعایت آن هستند. مهمترین دلیل اعمال این قوانین ایجاد امنیت و آرامش برای ساکنین و گردشگران برای لذت بردن از اقامت در جزیره است.

قوانین رانندگی در جزیره کیش

در جزیره کیش برای رانندگی باید قوانین زیر را رعایت کنید:

بوق زدن در سراسر جزیره ممنوع است.
حتما از راهنما استفاده کنید.
توقف کامل برای عابران پیاده
دنده عقب ممنوع و جریمه دارد.
پرتاب سطل زباله یا ته سیگار به بیرون از خودرو ممنوع است.
اگر ماشین کرایه می کنید حتما دفترچه را داخل ماشین نگه دارید.
در داخل شهر بیش از 60 کیلومتر رانندگی نکنید.
در جاده های فرعی یا خارج از شهر بیش از 80 کیلومتر رانندگی نکنید.
ظاهر ماشین را تمیز نگه دارید وگرنه جریمه می شوید!

قوانین جزیره کیش برای مسافران

به عنوان مسافر، باید قوانین زیر را بدانید:

کرایه و نرخ تاکسی در کیش ثابت است.
تاکسی های سفید تاکسی هستند.
چادر زدن در جزیره جز در ایام عید نوروز ممنوع است.
شنا در سواحل باز ممنوع است و فقط باید به ساحل بروید.

قوانین جزیره کیش برای کیشوندان

برای ساکنین کیش قوانین زیر در جزیره وجود دارد:

کلیه افراد بومی و یا افرادی که از سایر نقاط مهاجرت می کنند باید کارت کیشوندی دریافت کنند.
اتباع خارجی در صورت ثبت شرکت یا فعالیت اقتصادی می توانند کلید جزیره کیش را دریافت کنند.
کیشوند باید در کلاس های توجیهی که شامل آشنایی با قوانین عمومی جزیره، قوانین رانندگی و حفاظت از محیط زیست جزیره است شرکت کند.
ساکنین کیشوندی برای ورود و خروج از جزیره باید از کارت کیشوندی استفاده کنند.

آب و هوای کیش

به طور کلی آب و هوای جزیره کیش گرم و مرطوب است. در اواخر بهار و تابستان هوا گرم و مرطوب است اما در پاییز و زمستان هوا متعادل تر می شود. در تابستان می توانید شنا کنید و آفتاب بگیرید و از بسیاری از فعالیت های دریایی لذت ببرید. اما در زمستان این وضعیت کمی متفاوت است. چون هوا برای شنا و آفتاب گرفتن مناسب نیست.

اما می توان گفت جزیره کیش تقریبا در تمام فصول سال میزبان مسافران است. زیرا در فصل تابستان گردشگران زیادی به دلیل برگزاری جشنواره های تابستانی به این منطقه سفر می کنند. در فصل زمستان افراد زیادی به آب و هوای معتدل کیش اول پناه می برند

برای رهایی از سرمای خشک و سخت غواصی کنید.

هزینه سفر به کیش چقدر است؟

هزینه سفر به کیش با توجه به نحوه سفر شما متفاوت است. اگر می خواهید سفری مقرون به صرفه و کم هزینه داشته باشید، باید فهرستی از هزینه های اصلی سفر تهیه کنید و مدیریت کنید.

بلیط هواپیما
قیمت تور
هزینه اقامت در کیش
هزینه خوردن
هزینه حمل و نقل در جزیره

این هزینه ها با توجه به تعداد روزهای اقامت، تعداد نفرات، نوع تفریحی که در کیش انتخاب می کنید متفاوت است.

قیمت تورهای ویزای سودا کیش:

تورهای ایسودا کیش همیشه و همچنان با نرخ های باورنکردنی و رقابتی می باشد و بسته به زمان و تاریخ مورد نظر متغیر است و پکیج ها به شرح زیر می باشد.